Kategorie francouzských vín

Vinokram.cz

0,- Kč

Rozvoz vín

 

Nabízíme středeční rozvoz vín po Praze zdarma.

více

Prodej vín

Seznam ostatních míst, kde můžete v přátelské atmosféře posedět nad sklenkou některého z našich vín nebo si koupit láhev s sebou.

více

Rychlý kontakt

Potřebujete zkonzultovat výběr vína?

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat!

+420 608 201 064

info@vinokram.cz

 

Výdejní místo e-shopu:

Bělohorská 128

Praha 6, 160 00

Výdej objednávek pouze pro předchozí dohodě.

Pozor! naše výdejna se nachází v suterénu domu Bělohorská 128, zvonek Vínokrám (nejsme vinotéka Z radosti).

Mapka jak se k nám dostanete

 

 

 

Bílá vína

bedýnka s vybranými lahvemi bílého vína , dle nabídky(6ks)

více

Červená vína

bedýnka s vybranými lahvemi červeného vína, ilustrační foto (6ks)

více

Bedýnka mix

Výběr pro seznámení se s našimi víny (6ks)

více

Dárkový set

Set velmi kvalitních vín - ideální dárek

více

Kategorie francouzských vín

Kategorie francouzských vín

Dohled a kontrola kvality vína a dalších zemědělských produktů je hlavní činností francouzského institutu pro potvrzování kvality a původu (Institut national de l’origine et de la qualité), který byl založen v roce 1935. Základní kategorie francouzských vín jsou následující:

 

- Vin de table – stolní víno

 

- Vin de pays, nové označení IGP (Indication Geographique Protegée) – zemské víno

 

- A.O.V.D.Q.S. – Apellation d’Origine Vin délimité de Qualité supérieure – víno přísně kontrolované, kvalitativně se blížící kategorii A.O.C., u této kategorie jsou povoleny větší výnosy na hektar

 

 - A.O.C. – Appelation d’Origine contrôlée / nové označení A.O.P. Appelation d’Origine Protégée – znamená kontrolovaný a chráněný název původu vína, toto označení nesou kvalitní francouzská vína. Jedná se o označení, které je přísně vázáno na konkrétní geograficky přesně vyměřenou oblast. Pro zatřídění do této kategorie je určující zejména: půda, klima, zastoupení odrůd, minimální obsah alkoholu, hustota osázení, řez révy, omezení výše sklizně, kvalita, originalita a autentičnost vína. Právě Institut INAO kontroluje původ, odrůdy, množství produkce, pěstitelské metody, techniky zpracování a celkovou kvalitu produktů. Přibližně třetina vín francouzské produkce nese označení A.O.C.

 

- Nejvyšší kategorií francouzských vín jsou vína označovaná jako Cru, 1er Cru, Grand Cru, Cru Burgeois. Jedná se o vína z přesně definovaných vinic zaručující nejvyšší kvalitu. Klasifikační systém Cru není jednotný, v jednotlivých oblastech se může lišit.