O Côtes du Rhône

Vinokram.cz

0,- Kč

Rozvoz vín

 

Nabízíme středeční rozvoz vín po Praze zdarma.

více

Prodej vín

Seznam ostatních míst, kde můžete v přátelské atmosféře posedět nad sklenkou některého z našich vín nebo si koupit láhev s sebou.

více

Rychlý kontakt

Potřebujete zkonzultovat výběr vína?

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat!

+420 608 201 064

info@vinokram.cz

 

Výdejní místo e-shopu:

Bělohorská 128

Praha 6, 160 00

Výdej objednávek pouze pro předchozí dohodě.

Pozor! naše výdejna se nachází v suterénu domu Bělohorská 128, zvonek Vínokrám (nejsme vinotéka Z radosti).

Mapka jak se k nám dostanete

 

 

 

Bílá vína

bedýnka s vybranými lahvemi bílého vína , dle nabídky(6ks)

více

Červená vína

bedýnka s vybranými lahvemi červeného vína, ilustrační foto (6ks)

více

Bedýnka mix

Výběr pro seznámení se s našimi víny (6ks)

více

Dárkový set

Set velmi kvalitních vín - ideální dárek

více

O Côtes du Rhône

 

Côtes du Rhône

Francouzský departement Vaucluse, ze kterého dovážíme většinu červených vín, je v rámci geografického členění Francie součástí regionu Provence – Cote d´Azur, avšak častěji je zmiňován v souvislosti s vinařskou oblastí Côtes du Rhône (údolí řeky Rhôny), do které spadá. V produkci vín s apelací je tato oblast po Bordeaux druhou největší ve Francii. Nachází se zde 73 468 ha vinic. Oblast je známá především produkcí vín červených, růžových a v menší míře i vín bílých.

 

Vinice kolem řeky Rhôny se dělí na dvě podoblasti: severní (septentrionale), jejíž úzké, strmé vinice se táhnou od města Vienne po Valence a jižní (méridionale), jejíž široké území se nachází podél toku řeky jižně od města Montélimar po řeku Durance a město Avignon. Náš e-shop je specializován výhradně na vína z jižní podoblasti. Obliba vín z této oblasti a jejich popularita jsou na vzestupu, a to zejména díky příznivému poměru kvality a ceny a také díky široké škále rozmanitých chutí.

 

Nejčastěji pěstované odrůdy 

Najdeme mezi nimi jak červená vína plná a bohatá na kořenité chutě, ale také lehká osvěžující vína růžová a v menší míře také vína bílá. Mezi nejčastěji pěstované odrůdy pro výrobu červených vín patří Syrah, Grenache, Mourvèdre, Cinsault, Carignan. Pro bílá vína to jsou : Viognier, Roussanne, Marsanne, Grenache blanc, Clairette blanche, Bourboulenc.  (Zdroj: Hachette des Vins 2013, Světová encyklopedie vín)