O vinařstvích

Vinokram.cz

0,- Kč

Rozvoz vín

 

Nabízíme středeční rozvoz vín po Praze zdarma.

více

Prodej vín

Seznam ostatních míst, kde můžete v přátelské atmosféře posedět nad sklenkou některého z našich vín nebo si koupit láhev s sebou.

více

Rychlý kontakt

Potřebujete zkonzultovat výběr vína?

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat!

+420 608 201 064

info@vinokram.cz

 

Výdejní místo e-shopu:

Bělohorská 128

Praha 6, 160 00

Výdej objednávek pouze pro předchozí dohodě.

Pozor! naše výdejna se nachází v suterénu domu Bělohorská 128, zvonek Vínokrám (nejsme vinotéka Z radosti).

Mapka jak se k nám dostanete

 

 

 

Bílá vína

bedýnka s vybranými lahvemi bílého vína , dle nabídky(6ks)

více

Červená vína

bedýnka s vybranými lahvemi červeného vína, ilustrační foto (6ks)

více

Bedýnka mix

Výběr pro seznámení se s našimi víny (6ks)

více

Dárkový set

Set velmi kvalitních vín - ideální dárek

více

O vinařstvích

Vinařství oblasti Côtes du Rhône 

 

 Cellier des Princes

 

Jediný družstevní vinný sklep v oblasti Châteauneuf du Pape byl založen v roce 1924 a nachází se v samém srdci slavné vinařské oblasti Côtes du Rhône.

Cellier des Princes sdružuje 230 pěstitelů, kteří s úctou k tradici hospodaří na 630 ha. Tento vinný sklep produkuje vína velmi známých apelací: Châteaneuf du Pape – Gigondas - Côtes du Rhône - Côtes du Rhône Villages - Vacqueyras či Ventoux.  

Právě terroir je to, co činí místní vína výjimečnými: písčito-vápenité podloží, které dává vínům kořenitost, hlinito-křemičité půda, která ovlivňuje jejich plnost a kulatost. Mezi nejčastěji pěstované bílé odrůdy, které jsou charakteristické pro tuto oblast, patří Grenache Blanc, Clairette, Voignier a Bourbulenc. Typickými a nejčastěji používanými odrůdami pro výrobu červených vín jsou Grenache, Syrah a Mourvèdre. V jejich nabídce najdete vína pro denní spotřebu, ale i vína pro výjimečné příležistosti.

 

Coulet Rouge

 

Malé francouzské rodinné vinařství, které produkuje jedinečná vína s nezaměnitelnou chutí. Bylo založeno v roce 1937 a v současné době je vedeno zástupci tří generací vinařů rodiny Bonnelly. Nachází se poblíž malebného městečka Rousillon.

Provensálské „Coulet“ znamená „malý kopec“ či „malou horu“ a rouge znamená červený, protože okolní kopce mají červenou, resp. okrovou barvu – stejně jako Rousillon a okolní krajina.  Produkují zde výborná vína apelace Ventoux, která získávají řadu ocenění na soutěžích ve Francii a ve světě.

 

Cave du Luberon

 

Sdružení francouzských vinařů, které sídlí v blízkosti města Avignon, v srdci Provence. Produkují zde výborná vína zejména dvou apelací Ventoux a Luberon.  

Vinice se rozkládají na slunných svazích a jsou udržovány opravdovými milovníky révy vinné. Klima oblasti je středomořské, suché a slunečné. Půda je převážně vápnitá s menšími oblázky.  Pěstované odrůdy jsou typické pro tuto oblast, to znamená zejména Grenache, která vínům dodává aroma zralého černého ovoce a jemně kořenitou vůni. Syrah rozvíjí aroma čerstvého červeného ovoce, lékořice a podporuje barvu a tělo vína. Mezi další pěstované odrůdy patří Carignan , Mourvèdre a Cinsault. Růžová vína jsou vyráběna z hroznů sklizených v noci, což umožňuje získat velmi svěží vína, s bohatým aroma a krásnými barvami. Některá z vín zrají po dobu několika měsíců v dubových sudech, např. Quercus.

 

Cave de Lumieres

 

Francouzké sdružení vinařů, které bylo založeno roku 1925 a které se nachází v blízkosti města Goult.  Produkují zde výborná vína dvou apelací Luberon a Ventoux. Jejich vinice se rozkládají v blízkosti nejkrásnějších vesnic jako je Gordes, Roussilion, Lacoste, Ménerbes, Bonnieux…

Celkově hospodaří na 630 hektarech vinic. Půdy v této oblasti jsou velmi rozmanité, od vápence u Mont Ventoux, přes písčito-jílovité půdy nebo dokonce okrové písky vinic nacházejících se v blízkosti obce Rousillon. Hlavními pěstovanými odrůdami jsou Grenache a Syrah. Vína se pravidelně objevují v Hachette des Vins a získávají řadu ocenění.

  

Domaine Font Sarade

 

Vinařství bylo založeno v roce 1936 Reném Devinem a od té doby se neustále rozrůstá, v roce 1964 převzal podnik jeho syn André a byly zasazeny první Syrahy a Murvedry, které nahradily méně kvalitní odrůdy. Výsadba proběhla především na půdě Ponche Vaqueyras. Vinice se rozkládají na 35 hektarech,  produkují zde silná a bohatá vína, zejména prestižní apelace Vacqueyras (18 ha), též Côtes du Ventoux, Côtes du Rhône, Gigondas či  Plan -de- Dieu. Malé vinařství, kde využívají tradičních metod výroby vína. Produkují zde výjimečná vína, která jsou pravidelně vysoce hodnocena v Hachette des Vins.

 

Vinařství oblasti Alsace

 

Henri Ehrhart

Francouzské středně-veliké rodinné vinařství, kde se tradice výroby vína předává již po sedm generací. Vinařství se nachází ve městě Ammerschwihr (v blízkosti města Colmar). Produkují zde výborná bílá vína. Vína jsou vyráběna z odrůd typických pro Alsasko: Muscat, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Riesling a Gewurtztraminer...

Hlavní chloubou této oblasti je však slavný Kaefferkopf (Grand Cru). Jméno tohoto cru odkazuje na vinice nacházející se ve svazích na jihu a západě Ammerschwihru, v předhůří Vogéz, v nadmořské výšce 240 – 320m. Výjimečná charakteristická chuť tohoto vína vzniká díky kombinaci místní půdy (vápnitá půda a vápnitý jíl) a jedinečné přítomnosti slunečního svitu.  

 

Ruhlmann – Dirringer

Vinařství Ruhlmann-Dirringer je rodinné vinařství, nyní hospodařící již ve čtvrté generaci. Vinařství se nachází v samém srdci alsaských vinic, v městečku Dambach – la – Ville, kde krajina a stavby stále připomínají středověkou historii tohoto místa. Dům a historické vinařství, ale především degustační místnost, jejíž vznik je datován roku 1578!, jsou okouzlujícími místy pro milovníky dobrých vín, ale též starých kamenných zdí.

Jejich vína jsou vyráběna z odrůd typických pro Alsasko: Sylvaner, Auxerrois, Pinot Blanc, Riesling a Muscat. Vinařství produkuje výborná bílá vína, která získávají řadu ocenění ve Francii i ve světě, vína jsou pravidelně oceňována v Hachette des Vins.