O Alsasku

Vinokram.cz

0,- Kč

Rozvoz vín

 

Nabízíme středeční rozvoz vín po Praze zdarma.

více

Prodej vín

Seznam ostatních míst, kde můžete v přátelské atmosféře posedět nad sklenkou některého z našich vín nebo si koupit láhev s sebou.

více

Rychlý kontakt

Potřebujete zkonzultovat výběr vína?

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat!

+420 608 201 064

info@vinokram.cz

 

Výdejní místo e-shopu:

Bělohorská 128

Praha 6, 160 00

Výdej objednávek pouze pro předchozí dohodě.

Pozor! naše výdejna se nachází v suterénu domu Bělohorská 128, zvonek Vínokrám (nejsme vinotéka Z radosti).

Mapka jak se k nám dostanete

 

 

 

Bílá vína

bedýnka s vybranými lahvemi bílého vína , dle nabídky(6ks)

více

Červená vína

bedýnka s vybranými lahvemi červeného vína, ilustrační foto (6ks)

více

Bedýnka mix

Výběr pro seznámení se s našimi víny (6ks)

více

Dárkový set

Set velmi kvalitních vín - ideální dárek

více

O Alsasku

Region Alsasko

Region Alsasko se nachází v severovýchodní části Francie, leží stranou od ostatních vinařských oblastí. Přirozenými hranicemi jsou řeka Rýn, která odděluje oblast od sousedního Německa a pohoří Vogézy, které oblast odděluje od ostatního francouzského území. Alsaské vinice se rozprostírají mezi městy Thann (jih oblasti) a Merlenheim (sever oblasti). Krajina této vinařské oblasti je lemována malebnými městy a vesnicemi s historií sahající až do středověku, většina vinic se nachází ve svazích, což podporuje dobré zrání hroznů. Právě pohoří Vogézy chrání oblast před proměnlivými vlivy  přicházejícími od Atlantického oceánu.

 

Alsasko je jedinečné tím, že se zde pěstují většinou bíle odrůdy, přibližně 90% produkce. V této vinařské oblasti se nachází na 15 570 ha vinic. Co se týká apelací, označení A.O.C. Alsace je aplikováno v celé této vinařské oblasti a zhruba 75% z celkové produkce vín má na svých etiketách toto označení. Výjimku tvoří vína vyšší kategorie Grands Crus a také šumivá vína Crémant d'Alsace. Alsasko je mezi ostatními francouzskými vinařskými oblastmi specifické tím, že prodává svá vína pod jmény odrůd, z nichž pocházejí. Název odrůdy je ve většině případů uveden na etiketě. Dalším zajímavým charakteristickým znakem alsaských vín je to, že jsou prodávána v lahvích protaženého tvaru, tzv. flûte. 

 

Nejčastěji pěstované odrůdy

Mezi nejčastěji pěstované bílé odrůdy této oblasti patří Riesling, Pinot Blanc, Gewürztraminer, Pinot Gris,  Auxerrois, Sylvaner, Muscat d’Alsace. Jedinou pěstovanou odrůdou pro výrobu červených vín je Pinot Noir. (Zdroj: Hachette des Vins 2013, Světová encyklopedie vín)